Skip to Content
Informacje
i
porady
Jak zainstalować samozamykacz?
Dom jb34jh3434jhv / 9 września, 2021

Jak brzmi dla Ciebie automatyczne zamykanie z konfigurowalną prędkością i mocą? Zainstalowanie automatycznego samozamykacza może sprawdzić wszystkie te pola, jednocześnie spełniając kod i zapewniając bezpieczeństwo.

Drzwi wejściowe do garażu, drzwi przeciwpożarowe i niektóre wejścia w kompleksach budynków mieszkalnych często muszą mieć jakiś rodzaj automatycznego systemu zamykania, aby spełnić kod. Chodzi o to, że jeśli w garażu jeździ samochód, spaliny nie dostaną się do domu. Lub, jeśli w pokoju wybuchnie pożar, drzwi na pewno będą zamknięte. Podczas gdy zawiasy sprężynowe stanowią zwykle absolutne minimum, automatyczny samozamykacz jest głównym ulepszeniem.

Dzięki konfigurowalnym prędkościom i sile zamykania ten system jest wart ulepszeń. Ale nie jest tak łatwy w instalacji jak zawias sprężynowy. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak zainstalować automatyczny samozamykacz.

Narzędzia i materiały do ​​montażu samozamykaczy

3 końcówka krzyżakowa lub śrubokręt

Klucze sześciokątne
Wszystko, czego potrzebujesz, będzie zawarte w zestawie samozamykacza. Większość z nich ma nawet papierowe szablony, które można przykleić do drzwi, aby uzyskać precyzyjne miejsca wiercenia bez konieczności mierzenia.

Jak zainstalować samozamykacz?
Montaż samozamykacza może wymagać nieco więcej pracy niż montaż zestawu zawiasów, ale zdecydowanie jest to praca przyjazna dla majsterkowiczów. Poniższe instrukcje pomogą.

Istnieje kilka różnych sposobów instalacji automatycznego samozamykacza i chcesz mieć pewność, że montujesz swój prawidłowo. Najpierw musisz zidentyfikować skrzydło drzwi, co możesz zrobić, stojąc we framudze drzwi z otwartymi drzwiami i plecami do zawiasów. Jeśli drzwi są po prawej, to są to drzwi skrzydłowe w prawo. Jeśli drzwi są po lewej stronie, są to drzwi lewe skrzydłowe.

Po ustaleniu kąta obrotu drzwi wybierz, po której stronie drzwi zainstalujesz bliższy montaż. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał ukryć bliżej przed resztą przestrzeni życiowej, więc zwykle montujesz go po stronie garażu lub pokoju.

Krok 2: Zaznacz miejsca wiercenia

Jeśli Twój zestaw zawiera szablon, mogą istnieć opcje dla drzwi lewych i prawych. Znajdź szablon pasujący do drzwi, wytnij go nożem i przyklej do drzwi zgodnie ze wskazówkami.

Jeśli Twój zestaw nie był dostarczany z szablonem, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, aby określić, gdzie wiercić. Pamiętaj, aby zmierzyć od strony zawiasów drzwi. Za pomocą ołówka zaznacz odległość każdego zestawu otworów od zawiasu. Umieszczając kwadrat prędkości na górze drzwi, zaznacz pionową linię na obu znakach ołówka. Użyj miarki lub linijki na kwadracie, aby zaznaczyć wysokość każdego z otworów na tych pionowych liniach ołówka.

Zapoznaj się z instrukcjami, aby określić miejsce wiercenia na ościeżnicy drzwi w celu zamocowania wahacza.

Wskazówka : dokładne wykonanie czterech otworów za pomocą taśmy mierniczej i kwadratu prędkości może być trudne. Jeśli uda ci się zaznaczyć dwa otwory, będziesz mógł wywiercić pozostałe, gdy bliższy będzie na swoim miejscu, co zapewni idealną instalację.

Krok 3: Wywierć otwory

Załóż okulary ochronne, a jeśli przewiercasz metalowe drzwi, pomocne będą również rękawiczki. Używając wiertarki z mniejszym wiertłem na miejscu, wywierć otwory pilotażowe w zaznaczonych znakach, zanim przejdziesz do odpowiedniego wiertła (zwykle 3/16, ale sprawdź instrukcje). Nie wiercić przez drzwi; zazwyczaj wystarcza głębokość cala.

Krok 4: Zainstaluj korpus samozamykacza

Większość okuć do drzwi dowolnego typu używa bitów Phillips #3, więc na tym etapie dokręć jeden z nich w wiertle. Za pomocą śrub dołączonych do zestawu przymocuj drzwiczki do drzwi zgodnie z instrukcją. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na instrukcje, aby wiedzieć, w którą stronę jest góra, gdy instalujesz samozamykacz.

Krok 5: Zainstaluj wspornik wahacza

Mając nadal wiertło krzyżakowe nr 3 w wiertarce, użyj dołączonego sprzętu, aby przymocować wspornik wahacza do ościeżnicy drzwi. W tej części czasami łatwiej jest oddzielić ramię od bliższego, ponieważ jeden z otworów może być bardzo trudny do osiągnięcia przy naprężeniu bliższego.

Krok 6: Przymocuj wahacz do bliżej i wyreguluj go

Jeśli zdjąłeś wahacz z bliższego miejsca, czas ponownie go zamocować i wyregulować, aby prawidłowo się zamykał. Sprawdź wskazówki dostarczone w zestawie, ale często oznacza to poluzowanie śruby ustalającej na ramieniu i wyregulowanie jej tak, aby strona ościeżnicy wahacza była prostopadła do ościeżnicy.

Jak wyregulować samozamykacz?

Samozamykacz będzie wyposażony w śruby regulacyjne, które pozwalają użytkownikowi dostosować prędkość i siłę zamykania drzwi. Sprawdź kod lokalny pod kątem odpowiedniej prędkości, ale zwykle zamknięcie i zatrzaśnięcie drzwi zajmuje około siedmiu sekund. Te śruby zwykle mają klucze sześciokątne, ale niektóre można regulować za pomocą standardowego śrubokręta.

Instalacja samozamykacza jest przyjazna dla majsterkowiczów

Po ustawieniu prędkości załóż osłonę i ciesz się owocami swojej pracy. Otrzymasz drzwi, które spełniają wymagania kodu i mają znacznie większą możliwość regulacji niż zawiasy sprężynowe. Chociaż każdy zestaw jest nieco inny, procedury instalacji są prawie takie same i mieszczą się w możliwościach majsterkowicza. Wystarczy dokładnie zmierzyć, oznaczyć i wywiercić, a nie będziesz miał problemu z samodzielnym wykonaniem tego zadania.

INFORMACJE I PORADY © 2022