Skip to Content
Informacje
i
porady
Inspiracja dla nowego domu
Dom jb34jh3434jhv / 14 września, 2021

Według historii nowoczesna architektura powstała w Europie i przeniosła się do innych części świata, w tym do Stanów Zjednoczonych za oceanem, na początku i w połowie XX wieku. Ten styl projektowania zyskał popularność po II wojnie światowej, w szczególności przez architektów, którzy przyjęli nowoczesne materiały i chcieli zrobić coś innego niż bardziej tradycyjne style w tamtym czasie. 

Nie jest tajemnicą, że nowoczesny styl nadal zachwycał prawie sto lat później, z wieloma domami, biurami, centrami handlowymi i innymi konstrukcjami na całym świecie obnoszącymi się z tym projektem. Ale jakie są cechy, które można zauważyć, patrząc na konstrukcję w nowoczesnym stylu?

• Dominują nowoczesne materiały budowlane: stal, beton, drewno i szkło to cztery najważniejsze materiały stosowane w nowoczesnym wzornictwie. Ponadto nowoczesna architektura również unika ozdobnych powierzchni i nadaje sprawiedliwość tym czterem materiałom, nie tynkując ich innymi sztucznymi powłokami. W szczególności szkło wyróżnia się w nowoczesnych konstrukcjach, zwłaszcza w nowoczesnych domach, które do dziś pysznią się dużymi szklanymi oknami i drzwiami, a czasem nawet przeszklonymi sufitami.  

• Uproszczony wygląd: Podobnie jak styl minimalistyczny, nowoczesny projekt zakłada, że ​​mniej znaczy więcej i koncentruje się na czystych przestrzeniach i braku wyszukanych ozdób. 

• Czyste i wyraziste linie: elementy nowoczesnych budynków stają się bardziej widoczne dzięki mocnym liniom poziomym i pionowym. Zakrzywione wzory rzadko znajdują się w nowoczesnych stylach i są bardziej popularne we współczesnych przestrzeniach.  

• Niskie, płaskie dachy: Płaskie dachy podkreślają poziome linie nowoczesnego budynku.

• Neutralne kolory: Neutralne i ziemiste odcienie obfitują w nowoczesne wzornictwo, stając się bardzo efektowne, ponieważ te palety sprawiają, że przestrzenie i powierzchnie wydają się większe i bardziej otwarte. 

• Szerokie, otwarte przestrzenie wewnętrzne: nowoczesna architektura uczy nas, że układy na planie otwartym zwykle dominują w przestrzeniach społecznych domu, takich jak kuchnia, jadalnia i salon. Nowoczesne przestrzenie mieszkalne w większości przypadków nie są definiowane przez korytarze lub ściany, a zamiast tego polegają na dekoracji wnętrz, aby wizualnie oddzielić te różne strefy (takie jak różnokolorowe dywany, meble, różne oprawy oświetleniowe itp.).

Aby ponownie zakochać się w nowoczesnym designie i być może zainspirować Cię do stworzenia wymarzonego domu w nowoczesnym stylu, przyjrzyjmy się siedmiu wyróżniającym się nowoczesnym domom z naszej kolekcji homify

INFORMACJE I PORADY © 2022